Прескокнете до информациите за производот
1 на 1

sansiro perfume mk

K-261

K-261

Редовна цена ден 599.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 599.00 MKD
Продажба Продадено
Вклучен данок.
Милитража:
K-261 Концентриран на Scandal од Jean Paul Gaultier
Е цветен мирис за жени. Скандалот беше лансиран во 2017 година. Скандалот го создадоа Дафне Бугеј, Фабрис Пелегрин и Кристоф Рејно. Горните ноти се крвен портокал и мандарински портокал; средните ноти се мед, гарденија, цвет од портокал, јасмин и праска; основните ноти се пчелин восок, карамел, пачули и сладунец.

Новиот мирис на столб од Jean Paul Gaultier е лансиран во јуни 2017 година во соработка со PUIG и го носи името СКАНДАЛ.

Скандалот е дизајниран да ги разбие сите клишеа, нудејќи нешто ново и модерно, а во исто време моќно и елегантно. Клучните ноти на композицијата се црвен портокал, мед, пачули и гарденија, кои обединети споделуваат кремаст, земјен и балсамичен гурмански ефект, со топли, длабоки, дрвенести нијанси.

Ова е првиот мирис на Jean Paul Gaultier лансиран со компанијата Puig. Од брендот изјавија дека сакаат да понудат поинаква верзија на претходните мириси од колекцијата Жан Пол Готје почитувајќи ја добро познатата ДНК на брендот и „да ја запрат треската од ограничените изданија“. Целта е да се создаде нешто позачинето, празнично, секси и забавно, од шишето до кампањата.
Погледнете ги целосните детали