Прескокнете до информациите за производот
1 на 1

sansiro perfume mk

K-233

K-233

Редовна цена ден 599.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 599.00 MKD
Продажба Продадено
Вклучен данок.
Милитража:
K-233 e концентриран на Trésor Midnight Rose од Lancôme.
Е цветен парфем од Вуди мошус за жени. Trésor Midnight Rose беше лансиран во 2011 година.
Најновиот мирис на куќата Ланком, Tresor Midnight Rose е најавен како заводливо издание, наследник на минатогодишното издание Tresor In Love во виолетова шипка.
Новата доза на париска романса обезбедува мирисна приказна која започнува со страсни акорди на малина и богата розова нијанса. Љубовта на прв поглед која се случи помеѓу нежните ливчиња од роза и кората од црвени плодови од малина продолжува со примеси на божур и јасмин, на елегантен и софистициран начин. Дрскоста која се чувствува во срцето доаѓа од розовата пиперка и дозата на благост од пупките од рибизла. Основните ноти обезбедуваат спокојство и удобност – составени од топла и мека ванила, дрвени нијанси на вирџинија кедар и сензуален мошусен превез.

Горни ноти: апсолутна роза од малина
Срце: јасмин, божур, пупки од рибизла, розова пиперка
Основа: Вирџинија кедар, мошус и ванила
Погледнете ги целосните детали