Прескокнете до информациите за производот
1 на 2

sansiro perfume mk

K-118

K-118

Редовна цена ден 599.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 599.00 MKD
Продажба Продадено
Вклучен данок.
Милитража:
K-118 e концентриран на Hypnôse од Lancôme

Е килибарна ванила мирис за жени. Hypnôse беше лансиран во 2005 година. Hypnôse беше создаден од Аник Менардо и Тиери Васер.

-Горната нота е Страст цвет
-Средните ноти се јасмин и гарденија
-Основните ноти се ванила и ветивер.

Hypnose од Lancôme е сончев, дрвенест, ориентален мирис со гурмански нијанси. Мирисот содржи пасифлора, која создава и нежна и страсна женска аура; волшебниот производ на орхидејата - ванила - мириса топло и кремаво на кожата; а ветиверот опкружен со бели цветови и јасмин Sambac дава сензуална и длабока сензација.
Погледнете ги целосните детали