Прескокнете до информациите за производот
1 на 1

SANSIRO

E510

E510

Редовна цена ден 599.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 599.00 MKD
Продажба Продадено
Вклучен данок.
Милитража:

Во соработка со куќата на L`Oreal, Diesel го претставува нивниот парфем Only The Brave-E510, првото соло издание наменето за мажи. Парфемот ќе пристигне на поширокиот пазар кон крајот на март или почетокот на април, во зависност од вашиот регион. Ова издание е инспирирано од основачот на брендот Diesel, Ренцо Росо и RR тетоважата на зглобовите на прстите, која си ја подарил за својот 50-ти роденден. Парфемот е директно поврзан со холдинг компанијата Only The Brave во сопственост на Росо, како и со истоимената добротворна фондација. Нејзиното шише е вистинска стаклена скулптура, обликувана како тупаница, обоена во зачадени-сивкави нијанси, со сребрен прстен со натпис на брендот Дизел. Концептот на Only The Brave ги истакнува ориенталните, кожните и дрвените акорди, кои се мажествени, решителни и храбри, со јасни контрасти. Парфемот се отвора со машки и модерни ноти на кожа, која е тесно поврзана со самиот бренд. Составот е освежен со лимон и пенливи, свежи ароми, додавајќи килибар и дрвенести акорди на кедар. Парфемот е развиен од три носа на куќата на МФФ: Alienor Massenet, Olivier Polge и Pierre Wargnye. Only The Brave е мирис за сите мажи кои избрале да бидат херои. Неговиот состав внесува хармонија на ориентално-дрвени ноти кои оставаат силен впечаток. Играта на контрасти помеѓу свежите ноти на лимон и мандарина со виолетова, кедар и коријандер не води до топли акорди на килибар заедно со кожни нијанси (стиракс и лабдан) и бензоин во основа. Живоста на лимонот ги внесува своите светли искри над романтичното, цветно срце и остава топла трага од кожа-смола во основните ноти на мирисот. ти.

 

Погледнете ги целосните детали