Прескокнете до информациите за производот
1 на 1

SANSIRO

E141

E141

Редовна цена ден 599.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 599.00 MKD
Продажба Продадено
Вклучен данок.
Милитража:

Шанел го лансира машкиот мирис Chanel Allure Homme Sport Eau-E141 и го додава во добро познатата колекција Allure Homme. Првиот парфем од оваа линија беше лансиран во далечната 1999 година, а неколку други верзии го заплескаа пазарот потоа - Allure Homme Eau Fraichissante Pour l`Ete, Allure Homme Edition Blanche, Allure Homme Sport и Allure Homme Sport Cologne Sport. Креатор на новото издание на Шанел е креаторот на парфимерите Жак Полж кој ја обезбеди оваа карактеристична комбинација од мускусни нијанси, курви зачини, ароматична свежина и мажествени, дрвенести акорди. Сицилијанската мандарина, нане, чемпрес и мудрец се задолжени за ладно, билно освежување. Неговиот курс е обезбеден со фина доза црн пипер, а дрвените машки акорди се состојат од кедар и сандалово дрво од Нова Каледонија, обликувани и омекнати од сензуален мошус и топла зрна тонка. Оваа екстремна композиција се рефлектира во комбинација на свежина, киселост, сензуалност, острина и сила!

 

Погледнете ги целосните детали