Прескокнете до информациите за производот
1 на 2

SANSIRO

K88

K88

Редовна цена ден 599.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 599.00 MKD
Продажба Продадено
Вклучен данок.
Милитража:

Boss Intense-K88 е топол и сензуален мирис создаден за жени со иницијатива. Tаа контролира да биде силна и женствена во исто време. Срцевата нота на орхидејата од ванила ја истакнува топлината и длабочината на нотите во нејзината основа; килибар и мошус. Отворот е свеж и транспарентен со цртичка на зачин; кислороден акорд, кумкват, зачини. Срцевата нота е составена од слатка ванила, јасмин и роза. Основната нота е топла и сензуална оставајќи траги од сандалово дрво, пачули, мошус, килибарни ноти и бензоинска смола. Овој парфем е создаден од Урсула Вандел во 2003 година.

 

Погледнете ги целосните детали