Прескокнете до информациите за производот
1 на 3

sansiro perfume mk

IVY

IVY

Редовна цена ден 1,120.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 1,120.00 MKD
Продажба Продадено
Вклучен данок.
Милитража:
IVY е концентриран на Weekend Burberry

Цветен мирис за жени. Weekend for Women беше лансиран во 1997 година. Носот зад овој мирис е Натали Лорсон.

-Горните ноти се мињонет, мандарински портокал и жалфија.
-Средните ноти се нектарина, син зумбул, цвет од праска, шипка, ирис, црвен циклама и виолетови корени.
-Основните ноти се мошус, сандалово дрво и кедар.

Овој релаксирачки, прашкаст мирис е посветен на викендот. Релаксирачки парфем во кантри стил, наречен Викенд за жени. Горните ноти вклучуваат слатка и вкусна мандарина и ароматични тревни ноти. Срцевите ноти содржат син зумбул, ирис, нектарина, цвет од праска, црвена циклама и дива роза. Сува е совршен спој на сандалово дрво, кедар и мошус.
Создаден е од Натали Лорсон во 1997 година.
Погледнете ги целосните детали