Прескокнете до информациите за производот
1 на 1

sansiro perfume mk

E7

E7

Редовна цена ден 599.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 599.00 MKD
Продажба Продадено
Вклучен данок.
Милитража:

Сензуален и ориентален мирис кој почнува со свежи цитрусни акорди на мандарина, лимон, бергамот и цвет од портокал. Цветното срце го сочинуваат јасминот, момината солза, хелиотропот и циметот. Егзотичната основа вклучува слатки и дрвенести ноти.
Парфемот е креиран од Michel Almairac во 1989 година.
Производот е фабрички спакуван без целофан.

Мирисни ноти

  • Горни: Bergamot, Mandarin, Orange blossom, Lemon
  • Средни: Heliotrope, Jasmine, Lily-of-the-valley, Cinnamon
  • Основни: Patchouli, Sandalwood, Tonka bean, Vanilla
Погледнете ги целосните детали