Прескокнете до информациите за производот
1 на 1

SANSIRO

E120

E120

Редовна цена ден 599.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 599.00 MKD
Продажба Продадено
Вклучен данок.
Милитража:

Black XS-E120 е создаден во 2005 година од Оливие Кресп. Овој парфем е дефинитивно машки. Знаејќи ја желбата на некои жени да носат машки мириси, може да се каже дека ниту една жена не би се осмелила да носи Black XS и покрај неговите меки и топли дрвени ноти, па дури и слатките ноти на сушењето. Цитрусниот отвор прави одличен вовед во слаткото и зачинето срце на композицијата. Длабоките и темни слатки овошни ноти на срцето се заменети со дрвени ноти и килибар во основата. Во таквата слатка околина, килибарот има тенденција да добие тутунска нијанса, додека мошусот ја скротува екстремната мажественост на овој мирис. Црниот XS содржи ноти од свеж лимон, овошје каламанци, тагети, жалфија, пралина, кардамон, цимет, балсам, розово дрво, црн килибар, пачули и абонос.

 

Погледнете ги целосните детали