Прескокнете до информациите за производот
1 на 1

SANSIRO

ACTIVE SENSATION

ACTIVE SENSATION

Редовна цена ден 1,280.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 1,280.00 MKD
Продажба Продадено
Вклучен данок.
Милитража:
Диор го лансира својот нов мирис Sauvage-ACTIVE SENSATION, со името што потекнува од мирисот Eau Sauvage од 1966 година, иако двата не припаѓаат на иста колекција. Sauvage е инспириран од диви, отворени простори; сино небо кое покрива карпести предели, жешко под пустинското сонце. Парфимерот на Диор, Франсоа Демаши, ја потпиша оваа креација. Мирисот е најавен како радикално свеж, суров и благороден во исто време. Составот наводно преовладува со внимателно избрани природни состојки. Свежите горни ноти на бергамот од Калабрија се среќаваат со амброксан, добиен од скапоцениот амбра и неговата дрвенеста патека. Dior Sauvage излегува во септември 2015 година, рекламиран од актерот Џони Деп.
Погледнете ги целосните детали