Прескокнете до информациите за производот
1 на 1

SANSIRO

Е158

Е158

Редовна цена ден 599.00 MKD
Редовна цена Продажна цена ден 599.00 MKD
Продажба Продадено
Вклучен данок.
Милитража:

Bvlgari слави 130 години постоење и лансираше нов мирис Bvlgari Man In Black, како фланкер на оригиналниот Bvlgari Man од 2010 година. Мирисот е најавен како храбар и харизматичен, инспириран од митот за раѓањето на Вулкан, богот на земјата , толкувана на начин што му одговара на современиот човек. Bvlgari Man In Black е интензивна композиција од килибар, кожа, зачини и дрва. Се отвора со акорди на природен рум и светли зачини. Тубероза, ирис апсолут и кожа го формираат јадрото на парфемот, поставен на основата на бензоин, грав тонка и дрво гуајак.

 

Погледнете ги целосните детали